7. Závěr

Milá čtenářko, milý čtenáři, děkujeme ti za úsilí, které věnuješ šíření skautské myšlenky, ať už přímo výchovou v oddíle nebo její podporou. I díky tobě se českému skautingu daří. Skauting je jednou z cest k hledání hlubšího smyslu života, pevných přátelství a krásných zážitků. Nejen děti, ale i dospělí mohou zaslechnout volání dobrodružství, přírody i Nejvyšší Pravdy a Lásky.

Dejme možnost zažít radosti skautingu všem, kteří se k nám chtějí přidat. Dospělých, kteří by se rádi zapojili do naší činnosti, není málo. Dáme-li i jim možnost zažívat krásy skautingu, obohatí to nejen je samotné, ale i nás. Přijímání nových členů z řad dospělých je jednou z možností, jak šířit skautské principy a skrze srdce a činy našich nových bratrů a sester dělat svět lepším.

Na závěr bychom rádi znovu zdůraznili hlavní myšlenku této metodiky. Cílem při přijímání dospělého nováčka je umožnit mu vydat se na skautskou stezku a stát se právoplatným členem vašeho střediska. Status dospělého nováčka má být pouze přechodným obdobím, po které se dospělý člověk seznamuje se skautingem, zvnitřňuje si jeho myšlenky a přijímá skautské hodnoty. Na konci toho procesu má tedy středisko být bohatší o jednoho skauta.